BUDYNEK BIUROWO-USŁUGOWY LEGNICKA BUSINESS HOUSE

Budynek zlokalizowany jest przy jednej z głównych arterii komunikacyjnych Wroclawia, ul. Legnickiej. Obiekt VIII kondygnacyjny, podpiwniczony o łącznej wysokości 30m od poziomu terenu i powierzchni użytkowej 10 500 m2. Bryłę budynku stanowią przenikające się leżący walec i prostopadłościan.  Nadana bryle forma jest wynikiem poszukiwań łatwej identyfikacji budynku w przyszłościowej wielkomiejskiej zabudowie ul. Legnickiej,  jego komercyjnej niepowtarzalności – oraz architektonicznym ukłonem w kierunku powstającego w sąsiedztwie centrum. Zakładana różnorodność głębokości traktów pomieszczeń, usytuowanych przy korytarzowej komunikacji wewnętrznej pięter, wymusza zmienny obrys stropów poszczególnych kondygnacji.

Powierzchnie parteru przeznaczone na wynajem dostępne są z zewnątrz niezależnie i mogą funkcjonować oddzielnie jako lokale usługowe stanowiące doskonałe uzupełnienie oferty pobliskiego Centrum Handlowego Magnolia Park. 

Piętra od I do V są powtarzalnymi kondygnacjami biurowymi, jednoprzestrzennymi, przeznaczonymi do indywidualnej aranżacji systemami ścianek i mebli.

Elewacje obiektu wykonano z materiałów zgodnych z wysokim standardem obiektu, biorąc pod uwagę przede wszystkim ich trwałość i walory estetyczne. Są to duże powierzchniowo przeszklenia o konstrukcji aluminiowej ze szkleniem termicznym i praktycznie niezniszczalna blacha tytanowo-cynkowa, ze względu na swoją żywotność i estetykę powszechnie stosowana w nowoczesnej architekturze światowej. Partie murowane budynku przeznaczono do wykończenia tynkiem zapewniającym trwałość koloru i łatwe utrzymanie w konfrontacji z kapryśną aurą.

fot. LBH Buisness House, AGP-1 s.c.

 

Inwestor
Legnicka Business House sp. z o.o.
Funkcja
budynek biurowo- usługowy
Lokalizacja
ul Legnicka, Wrocław
Pow. użytkowa
10 800 m2
Pow. zabudowy
1 887 m2
Projekt budowlany
1997-2000
Realizacja
2008
Zespół autorski
Joanna Balasińska, Piotr Kociołek