HALA MAGAZYNOWA Z ZAPLECZEM BIUROWO- SOCJALNYM HORMANN POLSKA SP. ZO.O. PRZEDSTAWICIELSTWO SOSNOWIEC

Budynek pełni funkcję siedziby przedstawicielstwa Spółki Hormann Polska. Zlokalizowany jest w Sosnowcu Milowicach na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Obiekt jest usytuowany w osi wschód - zachód. 

Budynek jest funkcjonalnie podzielony na dwie części : magazynową w formie jednoprzestrzennej hali z wydzieloną częścią rozładunkowo – ekspedycyjną, oraz części biurowo-socjalnej – dwukondygnacyjnej, niższej od hali magazynowej o ok. 160cm.  Na parterze części biurowo-socjalnej zlokalizowano oprócz pomieszczeń biurowych, szatnie i umywalnie dla pracowników części magazynowej, kotłownię oraz toalety dla pracowników biurowych. Na piętrze zlokalizowano pomieszczenia biurowe i toalety dla pracowników biurowych. Budynek podzielono funkcjonalnie na część magazynową w formie jednoprzestrzennej hali z wydzieloną częścią rozładunkowo – ekspedycyjną, oraz dwukondygnacyjną część biurowo-socjalną, niższą od hali magazynowej. 

Ze względu na wymagany przez Inwestora powtarzalny wizerunek architektoniczny obiektów tej firmy na całym świecie, budynek został zaprojektowany z uwzględnieniem wszelkich wymagań architektonicznych Inwestora, w tym dotyczących kolorystyki i materiałów wykończeniowych.

 

Inwestor
HÖRMANN POLSKA sp. z o.o, ul. Otwarta 1, 62-052 Komorniki
Funkcja
hala magazynowa z zapleczem biurowo-socjalnym
Lokalizacja
Sosnowiec
Pow. użytkowa
3 823 m2
Pow. zabudowy
3 623 m2
Projekt budowlany
2001-2005
Realizacja
2004
Zespół autorski
Joanna Balasińska, Piotr Kociołek, Planungsbüro WAGNER,