WILLA SKAŁA KARPACZ

Budynek zlokalizowany na silnie zadrzewionej działce zorientowanej w układzie północ – południe o średnim spadku ok. 16% w kierunku południowym. Od południa działka ograniczona jest ul. Skalną. 
Obiekt o wymiarach rzutu poziomego ok. 10,5 x 21m usytuowano wzdłuż działki, z zachowaniem linii zabudowy wyznaczonej przez obiekty na sąsiadujących działkach.
Część działki – przed wejściem głównym do budynku przeznaczona została na podjazd kołowy i miejsca parkingowe dla samochodów osobowych. Istniejący drzewostan podkreśla wertykalny układ budynku.

Budynek posiada cztery kondygnacje użytkowe: 
przyziemie – gdzie zlokalizowano ze względu na łatwą dostępność z poziomu terenu – pokój z łazienką dla inwalidy, oraz pomieszczenia techniczne, gospodarcze, porządkowe, a także niewielki fitness z szatnią i suną oraz kabina sanitarną. Na tym poziomie znajduje się również główne wejście do budynku,
parter – gdzie znajduje się trzypokojowe mieszkanie Inwestora, z kuchnia i łazienką. Ponadto na tym poziomie ulokowano większy pokój wypoczynkowy z kominkiem,
piętro i poddasze– będące częścią usługową obiektu – gdzie zlokalizowano sześć pokoje wakacyjne do wynajęcia z małymi kabinami sanitarnymi (WC, natrysk, umywalka).

fot.: Aleksandra Balasińska, Marzena i Janusz Denis

projekt wnętrz; Marzena i Janusz Denis

 

 

Inwestor
inwestor prywatny
Funkcja
mieszkalnA z częścią usługową - pensjonatową
Lokalizacja
KARPACZ, UL. SKALNA
Pow. użytkowa
394,10 M2
Projekt budowlany
2001-2005
Zespół autorski
Joanna Balasińska, Piotr Kociołek