ZAKŁAD PRODUKCYJNY HORMANN LEGNICA SP. Z O.O.

Zakład produkcyjny HORMANN Legnica Sp. z o.o., zlokalizowany jest w obszarze Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A., podstrefa Krzywa.

Pierwszy etap inwestycji, zrealizowanej w 2006 r., obejmował budowę jednokondygnacyjnej, niepodpiwniczonej, trójnawowej hali produkcyjnej, usytuowanej w układzie wschód-zachód, równolegle do granic działki,  połączonej funkcjonalnie i technologicznie z jednokondygnacyjnym, niepodpiwniczonym budynkiem biurowym oraz budynkiem o funkcji technicznej i socjalnej.

Wewnętrzną komunikację kołową powiązano z drogą dojazdową, stanowiącą komunikację wewnątrzstrefową. Od strony północnej obiektu zlokalizowano parterowe przybudówki socjalno-administracyjne i pomieszczenia techniczne budynku, oraz zgrupowanie miejsc parkingowych.

W kolejnych latach budynek Zakładu rozbudowano o halę magazynową, wielokrotnie rozbudowywano powierzchnię produkcyjną, biurową i socjalną.

Rozbudowano również infrastrukturę techniczną, drogową, wraz z placami składowymi i parkingami Zakładu.

Ze względu na wymagany przez Inwestora powtarzalny wizerunek architektoniczny obiektów tej firmy na całym świecie, Zakład został zaprojektowany z uwzględnieniem wszelkich wymagań architektonicznych Inwestora.

Inwestor
HÖRMANN LEGNICA sp. z o.o, Osła, gmina Gromadka
Funkcja
hala produkcyjna i magazynowa z zapleczem biurowo-socjalnym
Lokalizacja
Legnicka Specjalna strefa Ekonomiczna S.A. Podstrefa Krzywa
Pow. użytkowa
42 500 m2

projekt 2018- 2019
powierzchnia: 20 500 m2
autorzy: Joanna Balasińska

projekt 2004 - 2017
powierzchnia: 22 200 m2
autorzy: Joanna Balasińska, Piotr Kociołek, Planungsbüro WAGNER (do roku 2011)